Vesti

PORODICA NARODA - Prvi filmski festival u Somboru

 

Filmski festival Dunavsko-panonske regije Porodica naroda održaće se 11, 12, 13, 14, 15. i 16. septembra. Filmovi će biti grupisani u četiri selekcije i biće prikazivani na tri lokacije. U šest dana festivala predstaviće se velike zvezde kao i mlade filmske nade; biće emitovano dvadeset filmova iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Mađarske, Rumunije i Australije. Publika će imati priliku da pogleda i izložbu „Svetski film na francuskom platnu“ i prvu epizodu serije „Koreni“.

Ulaznice za glavnu selekciju prodaju se na biletarnici Narodnog pozorišta Sombor, svakog radnog dana od 10 do 12 i od 18 do 20, subotom od 10 do 12 časova. Informacije možete dobiti na brojeve 025/436373 i 062/248020

Cena pojedinačnih ulaznica je 300 dinara, a ulaznice za Studentsku selekciju kao i za selekcije „Core diplomatiqum” i „Kad bi Sombor bio Holivud” su besplatne. 

PROGRAM FESTIVALA

utorak, 11. septembar 

19.30 Otvaranje izložbe „Svetski film na francuskom plakatu” • Foaje Narodnog pozorišta Sombor
20.00 Svečano otvaranje festivala i dodela nagrade „Ernest Bošnjak” • Velika scena  
20.30 Serija „Koreni”, jedna epizoda • Velika scena  
22.00 EDERLEZI RISING, režija: Lazar Bodroža – Srbija • Velika scena • Glavna selekcija

sreda, 12. septembar 

18.00 MUTATIO, režija: Nemanja Leković - Akademija umetnosti Novi Sad 
MOGU SAM, režija: Nikola Polić - FDU Beograd 
OTKAZ, režija: Vladislav Velkovski - Akademija umetnosti Novi Sad • Studio 99 • Studentska selekcija
20.00 COMIC SANS, režija: Nevio Marasović – Hrvatska • Velika scena • Glavna selekcija
21.00 BRUCO, režija: Antonio D’Alfonso • Sala Kulturnog centra • Selekcija „Kad bi Sombor bio Holivud"
22.00 BEZBOŽNA OMLADINA, režija: Alain Gsponer – Nemačka • Velika scena • Glavna selekcija

četvrtak, 13. septembar 

18.00 DŽINDABAJNE, režija: Ray Lawrence • Sala Kulturnog centra • Selekcija „Core Diplomatiqum”
18.00 BARS, WALLS, režija: Sara Stijović - Fakultet dramskih umjetnosti Cetinje 
SAMI, režija: Nikola Vucinic - Fakultet dramskih umjetnosti Cetinje 
JADI MLADOG LJUBICA, režija: Zvonimir Grujić - Fakultet dramskih umjetnosti Cetinje • Studio 99 • Studentska selekcija
20.00 ŽABA, režija: Elmir Jukić – Bosna i Hercegovina • Velika scena • Glavna selekcija
21.00 BISER BOJANE, režija: Milan Karadžić • Sala Kulturnog centra • Selekcija „Kad bi Sombor bio Holivud"
22.00 JEDAN DAN, režija: Zsófia Szilágyi – Mađarska • Velika scena • Glavna selekcija

petak, 14. septembar 

18.00 MAJKINO ZLATO, režija: Irfan Avdić – Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo
13+, režija: Nikica Ždunić – Akademija dramske umjetnosti Zagreb • Studio 99 • Studentska selekcija
18.00 CRNI BALON, režija: Elissa Down • Sala Kulturnog centra • Selekcija „Core Diplomatiqum”
20.00 GRANICE, KIŠE, režija: Nikola Mijović i Vlastimir Sudar – Bosna i Hercegovina • Velika scena • Glavna selekcija

subota, 15. septembar 

18.00 CRVENI PAS, režija: Kriv Stenders• Sala Kulturnog centra • Selekcija „Core Diplomatiqum”
20.00 PORODICA, režija: Constantin Popescu – Rumunija • Velika scena • Glavna selekcija

nedelja, 16. septembar

20.00 Dodela nagrada – svečano zatvaranje

 

Podeli sadržaj