24. POZORIŠNI MARATON
14, 15, 16, 17. i 18. jun 2016.
MED I MLEKO

utorak, 14. u 19.00

Svečano otvaranje 24. Pozorišnog maratona

Maraton otvara eminentna srpska glumica Jasna Đuričić

Dodela nagrade „Nikola Peca Petrović”

Velika scena

utorak, 14. u 19.05

Jovan Sterija Popović Rodoljupci

Režija: Andraš Urban

Narodno pozorište u Beogradu

Velika scena

utorak, 14. u 21.00

Aleksandar Molčanov UBICA (Убийца)

Režija: Aleksej Jamaev

Akademski ruski dramski teatar Joškar-Ola, Ruska Federacija

Studio 99

sreda, 15. u 19.00

Prema motivima književnog dela Janoša Hercega Gogoland

Režija: Andraš Urban

Narodno pozorište Sombor

Velika scena

sreda, 15. u 21.00

Srečko Kosovel POSTANI ULIČNA SVETILJKA (Postani obcestna svetilka)

Režija: Andrej Jus

Slovensko narodno gledališče Nova Gorica, Republika Slovenija

Studio 99

sreda, 15. u 22.30

Jasmina Reza ART

Režija: Miljan Prljeta

Agencija "Tri za groš", Beograd

Velika scena

četvrtak, 16. u 11.00

Arhadij Hait ROĐENDAN MAČKA LEOPOLDA

Režija: Nadežda Repajeva

predstava za decu

Akademski ruski dramski teatar Joškar-Ola, Ruska Federacija

Velika scena

četvrtak, 16. u 19.00

Laslo Vegel WHAT IS EUROPE?

Režija: Andraš Urban

Scena MESS, Sarajevo, BiH

Velika scena

četvrtak, 16. u 22.00

Kormak Makarti VOZ

Režija: Voja Brajović

Zvezdara teatar, Beograd

Velika scena

četvrtak, 16. u 23.59

Vladimir Žerebcov VOJNICI

Režija: Aleksandar Sučkov

Akademski ruski dramski teatar Joškar-Ola, Ruska Federacija

Studio 99

petak, 17. u 11.00

Karlo Kolodi PINOKIO

Režija: Emilija Mrdaković

predstava za decu

Pozorište mladih Novi Sad

Velika scena

petak, 17. u 19.00

Dobrica Ćosić VALJEVSKA BOLNICA

Režija: Slavenko Saletović

Kruševačko pozorište

Velika scena

petak, 17. u 22.00

STAND DOWN sa Nebojšom Milovanovićem

Režija: Milan Nešković

režija: Milan Nešković

Studio 99

petak, 17. u 23.59

Henrik Ibzen AVETI

Režija: Andrej Nosov

koprodukcija Heartefact-a, Bitef teatra, Grad Theatre City Budva, Festivala MESS

Velika scena

subota, 18. u 11.00

Biserka Kolevska ODISEJ - SAN O POVRATKU

Režija: Biserka Kolevska

predstava za decu

Dečje pozorište Republike Srpske, Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Velika scena

subota, 18. u 19.00

BOŽO VREĆO - solistički koncert

Velika scena

subota, 18. u 22.00

Dejan Dukovski DUH KOJI HODA

Režija: Aleksandar Popovski

Srpsko narodno pozorište, Novi Sad

koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta i Centra za razvoj vizuelne kulture, Novi Sad

Velika scena

nedelja, 19. u 01.00

Žorž Fejdo Buba u uhu

Režija: Olja Đorđević

poslednje izvođenje predstave

Narodno pozorište Sombor

Velika scena

GOSTOVANJA NARODNOG POZORIŠTA SOMBOR

utorak, 14. u 18.55

Otvaranje izložbe grafika Henrija Mura - „Hamlet”

vlasništvo galerije Visconti Fine Art, Ljubljana, Republika Slovenija

Foaje

Oktobar 2020

petak, 2. u 20.00

Verner Švab Predsednice

Režija: Jana Maričić

prva repriza

Velika scena

subota, 3. u 20.00

Branislav Nušić Sumnjivo lice

Režija: Jagoš Marković

Velika scena

petak, 9. u 20.00

Tom Kempinski Duet za solistu

Režija: Nataša Radulović

Velika scena

subota, 10. u 20.00

Martin Mekdona Jastučko

Režija: Ninoslav Đorđević

Velika scena

petak, 16. u 18.00

po romanu Đorđa Lebovića SEMPER IDEM

Režija: Gorčin Stojanović

Velika scena

subota, 17. u 20.00

Verner Švab Predsednice

Režija: Jana Maričić

Velika scena

petak, 23. u 20.00

Kad bi Sombor bio Holivud

Režija: Kokan Mladenović

Velika scena

subota, 24. u 20.00

Igor Bauersima Norveška danas

Režija: Ninoslav Đorđević

Velika scena

petak, 30. u 20.00

Danica Grubački Ovo nije državni posao

Režija: Danica Grubački

Velika scena

subota, 31. u 20.00

Ken Ludvig Tenor na zajam

Režija: Olja Đorđević

Velika scena

GOSTOVANJA NARODNOG POZORIŠTA SOMBOR

četvrtak, 8. u 20.00

Ivo Andrić Travnička hronika

Režija: Nikita Milivojević

koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor

5. Pozorišno proleće, Šabac

sreda, 21. u 20.00

Ivo Andrić Travnička hronika

Režija: Nikita Milivojević

koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor

38. Borini pozorišni dani, Vranje

subota, 24. u 20.00

Ivo Andrić Travnička hronika

Režija: Nikita Milivojević

koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor

28. Međunarodni festival klasike „Vršačka pozorišna jesen”, Vršac

Arhiva

Oktobar 2020
Septembar 2020
Jul 2020
Mart 2020
Decembar 2017
Novembar 2017
Oktobar 2017
Mart 2017
Februar 2017
Januar 2017
Decembar 2016
Novembar 2016
Oktobar 2016
Septembar 2016
24. Pozorišni maraton
Maj 2016
66. Festival profesionalnih pozorišta Vojvodine
April 2016
Mart 2016
Februar 2016
Januar 2016
Decembar 2015
Novembar 2015
Oktobar 2015
Septembar 2015
23. Pozorišni maraton
Jun-jul 2015
Maj 2015
April 2015
Mart 2015
Februar 2015
Januar 2015
Decembar 2014
Novembar 2014
Oktobar 2014
Septembar 2014