nedelja, 02 februar 2020 00:00

Februar 2020.

Napisala 
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

subota, 1. 18.00 Ðorđe Lebović SEMPER IDEM dramatizacija i režija: Gorčin Stojanović
Velika scena


četvrtak, 6. 20.30 Igor Bauersima NORVEŠKA DANAS režija: Ninoslav Ðorđević
Studio 99


petak, 7. 20.00 Ken Ludvig TENOR NA ZAJAM režija: Olja Ðorđević
Velika scena


subota, 8. 20.30 Tom Kempinski DUET ZA SOLISTU režija: Nataša Radulović
Studio 99


sreda, 12. 20.30 Ivan Viripaev KISEONIK režija: Milja Mazarak
master predstava Sofije Mijatović
Studio 99


četvrtak, 13. 20.00 Nikolaj Erdman SAMOUBICA režija: Milan Nešković
Velika scena


petak, 14. 20.00 KAD BI SOMBOR BIO HOLIVUD autorski projekat Kokana Mladenovića inspirisan dramom Radoslava Zlatana Dorića
poklon predstava povodom Dana Grada Sombora
Velika scena


ponedeljak, 17. 20.00 Milan Lane Gutović OBIČNO VEČE
Kabare u okviru proslave Dana Grada Sombora
Velika scena


utorak, 18. 20.00 Vilijam Šekspir UKROĆENA GOROPAD režija, adaptacija teksta i izbor muzike: Olja Đorđević
Narodno pozorište Subotica
Velika scena


sreda, 19. 20.30 OVO NIJE DRŽAVNI POSAO
monodrama Danice Grubački
Studio 99


četvrtak, 20. 20.00 Svetislav Basara SESTRE KARAMAZOVE režija: Radoslav Milenković
poslednje izvođenje
Velika scena


petak, 21. 20.00 Martin Mekdona JASTUČKO režija: Ninoslav Ðorđević
Velika scena


subota, 22. 11.00 MARKO U ZEMLjI IGRAČAKA tekst i režija: Tatjana Milanov i Nikola Marković
Pozorište „Hajde obraduj dan”, Beograd • predstava za decu
Velika scena


subota, 22. 20.00 TARTIF
autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Velika scena


četvrtak, 27. 20.00 Branislav Nušić SUMNJIVO LICE režija: Jagoš Marković
Velika scena


petak, 28. 20.30 PAPA JOVANA
autorski projekat i master predstava Lee Jevtić
Studio 99


subota, 29. 18.00 Ðorđe Lebović SEMPER IDEM dramatizacija i režija: Gorčin Stojanović
Velika scena

 

GOSTOVANJA NARODNOG POZORIŠTA SOMBOR

subota, 8. 20.00 EXIT režija: Arpad Šiling
Koprodukcija Državnog mađarskog pozorišta „Čiki Gergelj“ iz Temišvara, Pozorišta klasike „Joan Slavić“ iz Arada i Narodnog pozorišta Sombor
Pozorište klasike „Joan Slavić“, Arad


sreda, 19. 19.30 Ivo Andrić TRAVNIČKA HRONIKA dramatizacija i režija: Nikita Milivojević
koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


petak, 21. 20.00 OVO NIJE DRŽAVNI POSAO
monodrama Danice Grubački
Šabačko pozorište


utorak, 25. 20.00 OVO NIJE DRŽAVNI POSAO
monodrama Danice Grubački
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


petak, 28. 19.30 TARTIF
autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad

 

sreda, 4. 20.00 Ken Ludvig TENOR NA ZAJAM režija: Olja Ðorđević
Velika scena


subota, 7. 18.00 Ðorđe Lebović SEMPER IDEM dramatizacija i režija: Gorčin Stojanović
Velika scena


sreda, 11. 20.00 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Velika scena


petar, 13. 20.00 KISS - komični akustični mjuzikl režija: Višnja Obradović
Srpsko narodno pozorište i Otvoreni krug, Novi Sad
Velika scena


subota, 14. 11.00 VILE I VILENJACI tekst i režija: Tatjana Milanov i Nikola Marković
Pozorište „Hajde obraduj dan”, Beograd
predstava za decu
Velika scena


subota, 14. 20.30 Dimitrije Banjac, Nikola Škorić i Dejan Ćirjaković DRŽAVNI POSAO - VELIKA REFORMA režija: Petar Jovanović
„Barijera II”, Beograd
Velika scena


sreda, 18. 20.30 Džon Marel USPOMENE SARE BERNAR režija: Srđan Marković
Akademija umetnosti Priština, master predstava
Studio 99


četvrtak, 19. 20.30 OVO NIJE DRŽAVNI POSAO
monodrama Danice Grubački
Studio 99


subota, 21. 20.00 Verner Švab PREDSEDNICE režija: Jana Maričić
PREMIJERA
Velika scena


utorak, 24. 20.30 Ivan Viripaev KISEONIK režija: Milja Mazarak
master predstava Sofije Mijatović
Studio 99


sreda, 25. 20.30 Igor Bauersima NORVEŠKA DANAS režija: Ninoslav Ðorđević
Studio 99


četvrtak, 26. 20.00 Nina Džuver DA BAR NISAM ŽENSKO režija: Vladan Đurković
Beo Art produkcija, Beograd
Velika scena


petak, 27. 20.00 Verner Švab PREDSEDNICE režija: Jana Maričić
PRVA REPRIZA
Velika scena


subota, 28. 12.00 ХI Dečji muzički festival ŠARENI VOKALI
19.00 Somborsko pevačko društvo
Velika scena

 

GOSTOVANJA NARODNOG POZORIŠTA SOMBOR

OVO NIJE DRŽAVNI POSAO Monodrama autorke Danice Grubački
21. mart – Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
24. mart – Pozorište Toša Jovanović, Zrenjanin


Ivo Andrić TRAVNIČKA HRONIKA režija: Nikita Milivojević
koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
23. mart – Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
25. mart – 49. festival Dani komedije, Jagodina
26. mart – Centar za kulturu Kovin
28. mart – Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


Nikolaj Erdman SAMOUBICA režija: Milan Nešković
31. mart – Narodno pozorište, Subotica