subota, 1. 18.00 Ðorđe Lebović SEMPER IDEM dramatizacija i režija: Gorčin Stojanović
Velika scena


četvrtak, 6. 20.30 Igor Bauersima NORVEŠKA DANAS režija: Ninoslav Ðorđević
Studio 99


petak, 7. 20.00 Ken Ludvig TENOR NA ZAJAM režija: Olja Ðorđević
Velika scena


subota, 8. 20.30 Tom Kempinski DUET ZA SOLISTU režija: Nataša Radulović
Studio 99


sreda, 12. 20.30 Ivan Viripaev KISEONIK režija: Milja Mazarak
master predstava Sofije Mijatović
Studio 99


četvrtak, 13. 20.00 Nikolaj Erdman SAMOUBICA režija: Milan Nešković
Velika scena


petak, 14. 20.00 KAD BI SOMBOR BIO HOLIVUD autorski projekat Kokana Mladenovića inspirisan dramom Radoslava Zlatana Dorića
poklon predstava povodom Dana Grada Sombora
Velika scena


ponedeljak, 17. 20.00 Milan Lane Gutović OBIČNO VEČE
Kabare u okviru proslave Dana Grada Sombora
Velika scena


utorak, 18. 20.00 Vilijam Šekspir UKROĆENA GOROPAD režija, adaptacija teksta i izbor muzike: Olja Đorđević
Narodno pozorište Subotica
Velika scena


sreda, 19. 20.30 OVO NIJE DRŽAVNI POSAO
monodrama Danice Grubački
Studio 99


četvrtak, 20. 20.00 Svetislav Basara SESTRE KARAMAZOVE režija: Radoslav Milenković
poslednje izvođenje
Velika scena


petak, 21. 20.00 Martin Mekdona JASTUČKO režija: Ninoslav Ðorđević
Velika scena


subota, 22. 11.00 MARKO U ZEMLjI IGRAČAKA tekst i režija: Tatjana Milanov i Nikola Marković
Pozorište „Hajde obraduj dan”, Beograd • predstava za decu
Velika scena


subota, 22. 20.00 TARTIF
autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Velika scena


četvrtak, 27. 20.00 Branislav Nušić SUMNJIVO LICE režija: Jagoš Marković
Velika scena


petak, 28. 20.30 PAPA JOVANA
autorski projekat i master predstava Lee Jevtić
Studio 99


subota, 29. 18.00 Ðorđe Lebović SEMPER IDEM dramatizacija i režija: Gorčin Stojanović
Velika scena

 

GOSTOVANJA NARODNOG POZORIŠTA SOMBOR

subota, 8. 20.00 EXIT režija: Arpad Šiling
Koprodukcija Državnog mađarskog pozorišta „Čiki Gergelj“ iz Temišvara, Pozorišta klasike „Joan Slavić“ iz Arada i Narodnog pozorišta Sombor
Pozorište klasike „Joan Slavić“, Arad


sreda, 19. 19.30 Ivo Andrić TRAVNIČKA HRONIKA dramatizacija i režija: Nikita Milivojević
koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


petak, 21. 20.00 OVO NIJE DRŽAVNI POSAO
monodrama Danice Grubački
Šabačko pozorište


utorak, 25. 20.00 OVO NIJE DRŽAVNI POSAO
monodrama Danice Grubački
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


petak, 28. 19.30 TARTIF
autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta, Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


Foto: Vukica Mikača