subota, 1. 20.00 Svetislav Basara SESTRE KARAMAZOVE režija: Radoslav Milenković
jubilarno 50. izvođenje predstave
Velika scena


sreda, 5. 20.00
Maksim Gorki MALOGRAĐANI režija: Vladimir Tumanov
Dramski teatar na Vasiljevskom, Sankt Peterburg, Rusija · gostovanje
premijerno izvođenje predstave
Velika scena

GOSTOVANJA NARODNOG POZORIŠTA SOMBOR

utorak, 4. 20.00 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
XXII Teatar fest „Petar Kočić“ , Banja Luka


četvrtak, 13. 20.00 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
VI Pozorišni festival „Bucini dani“, Aleksandrovac


27. Pozorišni maraton

13, 14. i 15. jun 2019.

četvrtak, 13.

19.oo SVEČANO OTVARANJE 27. POZORIŠNOG MARATONA
Dragoslav Mihailović PETRIJIN VENAC režija: Boban Skerlić
Atelje 212, Beograd
Velika scena


21.30 Autorski projekat Radoslava Milenkovića STRIPTIZ
Proces teatar, Beograd
Studio 99


23.00 Uglješa Šajtinac ANIMALS režija: Snežana Trišić
Kruševačko pozorište
Velika scena


petak, 14.

11.00 H.K. Andersen SNEŽNA KRALJICA režija: Biserka Kolevska
Pozorište mladih, Novi Sad
predstava za decu
Velika scena


19.00 Autorski projekat Kokana Mladenovića NO(JE)VA MAKEDONIJA
režija: Kokan Mladenović
Narodni teatar Bitolj, Makedonija
Velika scena


21.30 Boris Lalić MIRNA BOSNA režija: Saša Peševski
Kamerni Teatar 55, Sarajevo
Studio 99


23.00 Džon Logan CRVENA režija: Danilo Marunović
Grad teatar Budva, Crna Gora
Velika scena


00.30 Autorski projekat Slobodana Beštića MAPA IZMIŠLJENE STVARNOSTI
Narodno pozorište u Beogradu i Prita medija, Beograd
Studio 99


subota, 15.

11.00 Šarl Pero PEPELJUGA režija: Roman Kamhen
Državno pozorište za decu, Sankt Peterburg, Rusija
predstava za decu
Velika scena


19.00 Fransis Veber VEČERA BUDALA režija: Božidar Đurović
Zvezdara teatar, Beograd
Velika scena


22.30 Staša Bajac OVAJ ĆE BITI DRUGAČIJI režija: Đurđa Tešić
Atelje 212, Beograd
Velika scena


00.00 Franc Kafka ZAMAK režija: Oleksandr Kovshun
Državno pozorište „Ševčenko”, Harkov, Ukrajina
Studio 99


02.00 Ken Ludvig TENOR NA ZAJAM režija: Olja Đorđević
Narodno pozorište Sombor
Velika scena

SVEČANO ZATVARANJE 27. POZORIŠNOG MARATONA
CVETNI UDAR

 

Podeli sadržaj

Foto: Vukica Mikača