Ninoslav Đorđević

Roden 1979. godine u Nišu. 

Diplomirao na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, u klasi profesora Petra Banićevića.
Član glumačkog ansambla Narodnog pozorišta Sombor od 2009. godine.

Uloge u Narodnom pozorištu Sombor

  • Tito Mereli, TENOR NA ZAJAM režija: Olja Đorđević (2018)
  • EXIT režija: Arpad Šiling (u koprodukciji sa Državnim mađarskim pozorištem „Čiki Gergelj“ iz Temišvara i Pozorišta klasike „Joan Slavić“ iz Arada, Rumunija, 2017) 
  • Katurijan Katurijan, JASTUČKO režija: Ninoslav Đorđević (2016)
  • Kapetan, UPLAKANA KATARINA režija: Bogomir Đorđević (2014);
  • Vilenjak, PRINC RODOLJUB I PRINCEZA VIOLETA režija: Ninoslav Đorđević (2014)
  • Roman – pozorišni lik, MiSterija režija: Dušan Petrović (2014)
  • Stivi, KURVE režija: Jana Maričić (2014)
  • Joco Škokić Škoko, seoski momak u ulozi kraljevića Hamleta, PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA režija: Kokan Mladenović (2012)
  • Marko, MARKO KRALJEVIĆ režija: Aleksandar Božina (2012)
  • Džeremi Braun, SESTRE KARAMAZOVE režija: Radoslav Milenković (2011)
  • šanker, otac Jefrem, SITUACIJE ILI GRESI MLADE IKONIJE režija: Nikola Zavišić (2011)
  • Vladimir Nedeljković, PUČINA režija: Vladan Đurković (2011)
  • Volkenburg, OKUPACIJA režija: Dušan Petrović (2010)
  • Kajgana, ŽENIDBA režija: Ana Đorđević (2010)
  • Hal, PLEN režija: Radoje Čupić (2009)
  • Karlos Homenides de Histangva, BUBA U UHU režija: Olja Đorđević (2009)

Značajnije uloge u drugim pozorištima:

  • Tekelija, režija: Dušan Petrović; Kome verujete,
  • Darjan Mihajlović; Romeo i Julija, Predrag Štrbac (Srpsko Narodno pozorište)
  • Play Shakespear, režija Vida Ognjenović (Akademija umetnosti Novi Sad i Budva grad-teatar);
  • Ukroćena goropad, režija: Milan Karadžić (Narodno pozorište Niš);
  • Bahanalije, režija: Kokan Mladenović (Narodno pozorište Subotica);
  • Poručnik sa Inišmora, režija: Žanko Tomić (Trupa Jorik).
  • Lućenco, Ukroćena goropad Viljema Šekspira u režiji Milana Karadžića (Narodno pozorište Niš)
  • Bahanalije Gorana Stefanovskog u režiji Kokana Mladenovića (Narodno pozorište Subotica)
  • Američki san Edvarda Olbija u režiji Aleksandra Božine (Narodno pozorište Subotica)
  • Červjakov i otac, Dobri doktor Nila Sajmona u režiji Milana Pletela i Petra Bančevića (Akademija Umetnosti, Novi Sad)
  • Igrao više likova u komadu Kome verujete Jelene Đorđević u režiji Darijana Mihajlovića (Srpsko narodno pozorište, Novi Sad)
  • Grateful alive Vesne Radovanović u režiji Miloša Pušića (Srpsko narodno pozorište, Novi Sad)
  • Ja ili neko drugi Maje Pelović u režiji Kokana Mladenovića (Srpsko narodno pozorište, Novi Sad)
  • Kristi, Poručnik sa Inišmora Martina Mekdone u režiji Žanka Tomića, Jorik trupa, Novi Sad KNKN PNKN Žanko Tomić i Ninoslav Šćepanović, Jorik trupa i Belef centar
  • Šiki, Instant seksualno obrazovanje Đorđa Milosavljevića u režiji Juga Radivojevića (Pozorište mladih, Novi Sad)
  • Oto, Odabrani i uništeni više autora, u režiji Kokana Mladenovića (NP Niš).

Značajnije nagrade:

  • Glumačka nagrada na festivalu 18. Vršačka pozorišna jesen (za ulogu Kajgane, "Ženidba");
  • nagrada za najbolju mušku ulogu na festivalu Tvrđava Teatar 03 u Smederevu (za ulogu Kajgane, "Ženidba").
Podeli sadržaj

Foto: Vukica Mikača