Narodno pozorište Sombor

Narodno pozorište Sombor

Email: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
subota, 01 jun 2019 02:00

Jun 2019.

subota, 1. 20.00 Svetislav Basara SESTRE KARAMAZOVE režija: Radoslav Milenković
jubilarno 50. izvođenje predstave
Velika scena


sreda, 5. 20.00
Maksim Gorki MALOGRAĐANI režija: Vladimir Tumanov
Dramski teatar na Vasiljevskom, Sankt Peterburg, Rusija · gostovanje
premijerno izvođenje predstave
Velika scena

GOSTOVANJA NARODNOG POZORIŠTA SOMBOR

utorak, 4. 20.00 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
XXII Teatar fest „Petar Kočić“ , Banja Luka


četvrtak, 13. 20.00 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
VI Pozorišni festival „Bucini dani“, Aleksandrovac


27. Pozorišni maraton

13, 14. i 15. jun 2019.

četvrtak, 13.

19.oo SVEČANO OTVARANJE 27. POZORIŠNOG MARATONA
Dragoslav Mihailović PETRIJIN VENAC režija: Boban Skerlić
Atelje 212, Beograd
Velika scena


21.30 Autorski projekat Radoslava Milenkovića STRIPTIZ
Proces teatar, Beograd
Studio 99


23.00 Uglješa Šajtinac ANIMALS režija: Snežana Trišić
Kruševačko pozorište
Velika scena


petak, 14.

11.00 H.K. Andersen SNEŽNA KRALJICA režija: Biserka Kolevska
Pozorište mladih, Novi Sad
predstava za decu
Velika scena


19.00 Autorski projekat Kokana Mladenovića NO(JE)VA MAKEDONIJA
režija: Kokan Mladenović
Narodni teatar Bitolj, Makedonija
Velika scena


21.30 Boris Lalić MIRNA BOSNA režija: Saša Peševski
Kamerni Teatar 55, Sarajevo
Studio 99


23.00 Džon Logan CRVENA režija: Danilo Marunović
Grad teatar Budva, Crna Gora
Velika scena


00.30 Autorski projekat Slobodana Beštića MAPA IZMIŠLJENE STVARNOSTI
Narodno pozorište u Beogradu i Prita medija, Beograd
Studio 99


subota, 15.

11.00 Šarl Pero PEPELJUGA režija: Roman Kamhen
Državno pozorište za decu, Sankt Peterburg, Rusija
predstava za decu
Velika scena


19.00 Fransis Veber VEČERA BUDALA režija: Božidar Đurović
Zvezdara teatar, Beograd
Velika scena


22.30 Staša Bajac OVAJ ĆE BITI DRUGAČIJI režija: Đurđa Tešić
Atelje 212, Beograd
Velika scena


00.00 Franc Kafka ZAMAK režija: Oleksandr Kovshun
Državno pozorište „Ševčenko”, Harkov, Ukrajina
Studio 99


02.00 Ken Ludvig TENOR NA ZAJAM režija: Olja Đorđević
Narodno pozorište Sombor
Velika scena

SVEČANO ZATVARANJE 27. POZORIŠNOG MARATONA
CVETNI UDAR 

petak, 17 maj 2019 02:00

Jun 2019.

subota, 1. 20.00 Svetislav Basara SESTRE KARAMAZOVE režija: Radoslav Milenković
jubilarno 50. izvođenje predstave
Velika scena


sreda, 5. 20.00
Maksim Gorki MALOGRAĐANI režija: Vladimir Tumanov
Dramski teatar na Vasiljevskom, Sankt Peterburg, Rusija · gostovanje
premijerno izvođenje predstave
Velika scena

GOSTOVANJA NARODNOG POZORIŠTA SOMBOR

utorak, 4. 20.00 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
XXII Teatar fest „Petar Kočić“ , Banja Luka


četvrtak, 13. 20.00 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
VI Pozorišni festival „Bucini dani“, Aleksandrovac


27. Pozorišni maraton

13, 14. i 15. jun 2019.

četvrtak, 13.

19.oo SVEČANO OTVARANJE 27. POZORIŠNOG MARATONA
Dragoslav Mihailović PETRIJIN VENAC režija: Boban Skerlić
Atelje 212, Beograd
Velika scena


21.30 Autorski projekat Radoslava Milenkovića STRIPTIZ
Proces teatar, Beograd
Studio 99


23.00 Uglješa Šajtinac ANIMALS režija: Snežana Trišić
Kruševačko pozorište
Velika scena


petak, 14.

11.00 H.K. Andersen SNEŽNA KRALJICA režija: Biserka Kolevska
Pozorište mladih, Novi Sad
predstava za decu
Velika scena


19.00 Autorski projekat Kokana Mladenovića NO(JE)VA MAKEDONIJA
režija: Kokan Mladenović
Narodni teatar Bitolj, Makedonija
Velika scena


21.30 Boris Lalić MIRNA BOSNA režija: Saša Peševski
Kamerni Teatar 55, Sarajevo
Studio 99


23.00 Džon Logan CRVENA režija: Danilo Marunović
Grad teatar Budva, Crna Gora
Velika scena


00.30 Autorski projekat Slobodana Beštića MAPA IZMIŠLJENE STVARNOSTI
Narodno pozorište u Beogradu i Prita medija, Beograd
Studio 99


subota, 15.

11.00 Šarl Pero PEPELJUGA režija: Roman Kamhen
Državno pozorište za decu, Sankt Peterburg, Rusija
predstava za decu
Velika scena


19.00 Fransis Veber VEČERA BUDALA režija: Božidar Đurović
Zvezdara teatar, Beograd
Velika scena


22.30 Staša Bajac OVAJ ĆE BITI DRUGAČIJI režija: Đurđa Tešić
Atelje 212, Beograd
Velika scena


00.00 Franc Kafka ZAMAK režija: Oleksandr Kovshun
Državno pozorište „Ševčenko”, Harkov, Ukrajina
Studio 99


02.00 Ken Ludvig TENOR NA ZAJAM režija: Olja Đorđević
Narodno pozorište Sombor
Velika scena

SVEČANO ZATVARANJE 27. POZORIŠNOG MARATONA
CVETNI UDAR

 

četvrtak, 13. jun

 

19.00 SVEČANO OTVARANJE 27. POZORIŠNOG MARATONA
Dragoslav Mihailović PETRIJIN VENAC režija: Boban Skerlić
Atelje 212, Beograd       Velika scena


21.30 Autorski projekat Radoslava Milenkovića STRIPTIZ
Proces teatar, Beograd      Studio 99


23.00 Uglješa Šajtinac ANIMALS režija: Snežana Trišić
Kruševačko pozorište      Velika scena

petak, 14. jun

 

11.00 H.K. Andersen SNEŽNA KRALJICA režija: Biserka Kolevska
Pozorište mladih, Novi Sad
predstava za decu      Velika scena


19.00 Autorski projekat Kokana Mladenovića NO(JE)VA MAKEDONIJA
režija: Kokan Mladenović
Narodni teatar Bitolj, Makedonija      Velika scena


21.30 Boris Lalić MIRNA BOSNA režija: Saša Peševski
Kamerni Teatar 55, Sarajevo      Studio 99


23.00 Džon Logan CRVENA režija: Danilo Marunović
Grad teatar Budva, Crna Gora      Velika scena


00.30 Autorski projekat Slobodana Beštića MAPA IZMIŠLJENE STVARNOSTI
Narodno pozorište u Beogradu i Prita medija      Studio 99

subota, 15. jun

 

11.00 Šarl Pero PEPELJUGA režija: Roman Kamhen
Državno pozorište za decu, Sankt Peterburg, Rusija
predstava za decu      Velika scena  

19.00 Fransis Veber VEČERA BUDALA režija: Božidar Đurović
Zvezdara teatar, Beograd      Velika scena


22.30 Staša Bajac OVAJ ĆE BITI DRUGAČIJI režija: Đurđa Tešić
Atelje 212, Beograd      Velika scena


00.00 Franc Kafka ZAMAK režija: Oleksandr Kovshun
Državno pozorište „Ševčenko”, Harkov, Ukrajina      Studio 99


02.00 Ken Ludvig TENOR NA ZAJAM režija: Olja Đorđević
Narodno pozorište Sombor      Velika scena

SVEČANO ZATVARANJE 27. POZORIŠNOG MARATONA
CVETNI UDAR

sreda, 24 april 2019 02:00

Maj 2019.

petak, 3. 20.30 Tom Kempinski DUET ZA SOLISTU režija: Nataša Radulović
Studio 99


subota, 4. 20.00 Svetislav Basara SESTRE KARAMAZOVE režija: Radoslav Milenković
Velika scena


četvrtak, 9. Branislav Nušić SUMNJIVO LICE režija: Jagoš Marković
Velika scena


subota, 11. 20.30 Igor Bauersima NORVEŠKA DANAS režija: Ninoslav Đorđević
Studio 99


utorak, 14. 19.00 Atila Andraši TIZENNYOLC/OSAMNAEST režija: Atila Andraši
organizator: Mađarska građanska kasina, Sombor • iznajmljen termin
Velika scena


petak, 17. 20.00 KAD BI SOMBOR BIO HOLIVUD autorski projekat Kokana Mladenovića inspirisan dramom Radoslava Zlatana Dorića
Velika scena


subota, 18. 19.00 Milivoje Mlađenović GOLUBIJA VREMENA - Ćopićevo detinjstvo i mladi dani režija: Bogdan Janković
Velika scena


ponedeljak, 20. 20.00 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Velika scena


četvrtak, 23. 20.00 Ken Ludvig TENOR NA ZAJAM režija: Olja Đorđević
Velika scena


petak, 24. 20.00 Nikolaj Erdman SAMOUBICA režija: Milan Nešković
Velika scena


četvrtak, 30. 20.00 Milivoje Mlađenović MAESTRO režija: Milan Nešković
Velika scena


petak, 31. 20.30 Igor Bauersima NORVEŠKA DANAS režija: Ninoslav Đorđević
Studio 99


subota, 1. jun 20.00 Svetislav Basara SESTRE KARAMAZOVE režija: Radoslav Milenković
jubilarno 50. izvođenje predstave
Velika scena

 

GOSTOVANJA NARODNOG POZORIŠTA SOMBOR

petak, 10. 19.30 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


subota, 11. 19.30 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


sreda, 15. KAD BI SOMBOR BIO HOLIVUD autorski projekat Kokana Mladenovića inspirisan dramom Radoslava Zlatana Dorića
Pozorišni festival „Tara–ra–Bumbija“, Blagoevgrad, Bugarska


subota, 25. 19.30 TARTIF autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame
u koprodukciji Srpskog narodnog pozorišta Novi Sad i Narodnog pozorišta Sombor
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


utorak, 28. 20.00 Ken Ludvig TENOR NA ZAJAM režija: Olja Đorđević
Narodno pozorište Kikinda

Na 69. festivalu profesionalnih pozorišta Vojvodine koji se održava od 12. do 17. aprila u Zrenjaninu, Narodno pozorište Sombor učestvuje sa dve predstave - KONJSKI ZUBIĆ U NAŠEG CARA Miodraga Milovanova u režiji Đurđe Tešić i TARTIF, autorski projekat Igora Vuka Torbice po motivima originalne Molijerove drame.

Predstave se igraju u sredu, 17. aprila u pozorištu „Toša Jovanović“.

Strana 1 od 19